Një përzierje e rrahur e rrobave shton volumin dhe cilësinë prej kadifeje në një tortë të bërë nga një përzierje e tortës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 (18 unce) kuti kuti përzierje, çdo shije
- 1 zarf Dream Bëj rrëshqitje të thatë të thatë
- 1 filxhan ujë të ftohtë
- 4 vezë
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 gradë F. Fshini një pans 9x13 "pan ose dy 9" me llak gatim që përmban miell; le menjane.
- Në një tas të madh, kombinoni përzierjen e tortës, rrokullisni përzierjen, ujin dhe vezët, dhe rrahni deri sa të blini. Pastaj rreh për 4 minuta me shpejtësi të mesme, derisa të rritet gota në vëllim. Hidh në pan (s) të përgatitur tortë.
- Piqni pans 9 "për 25-30 minuta, dhe pan 9x13" për 30-40 minuta ose derisa tortë largohet nga skajet e pan dhe është ngjyrë kafe të errët të artë. Ftohtë në pans për 5 minuta, pastaj hiqni 9 "ëmbëlsira nga pans. Mbani tortën 9x13" në tiganin e saj. Frost sipas dëshirës.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 41 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 70 mg |
| sodium | 31 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 3 g |