Cupcakes gjalpë badiava janë super të lehtë për të bërë me një përzierje tortë, gati për të përhapur krem ëmbëlsirash dhe gjalpë badiava.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pako e përzierjes së verdhë
- 1 mund të çokollatë krem ëmbëlsirash (gati për të përhapur)
- 1/3 filxhan gjalpë badiava chunky
Si ta Bëni
1. Ngrohni furrën në 350 °.
2. Përgatisni përzierjen e tortës sipas udhëzimeve të paketimit, duke shtuar një gotë me gjalpë badiava së bashku me vezët dhe ujin.
3. Gjellë lugë në pans muffins rreshtuan me gota pjekje, duke plotësuar secila rreth 2/3 të plotë.
4. Piquni për 20 deri në 25 minuta, ose derisa tortë të kthehet mbrapa kur prek lehtë.
5. Vendi cupcakes në një raft të ftohtë.
6. Përzierje krem ëmbëlsirash gati të përhapur me gjalpë prej 1/3 copë badiava.
Ëmbëlsirat ngriheshin. Bën rreth 2 1/2 deri në 3 doza cupcakes.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Gjalpë Kikirik Çaji Krem ëmbëlsirë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 41 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 38 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |