Kjo pije e shijshme dhe freskuese e agrume është më shumë se limonadë . Kjo recetë është bërë me limon, limes dhe portokall.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 limona
- 3 limes
- 6 portokall
- 3 ujë quarts
- 1 1/2 gota sheqer (ose më shumë për shije)
Si ta Bëni
- Shtrydhni lëngun nga 5 limon, 3 nga limes dhe 5 nga portokall; derdh në një enë gallon.
- Shtoni ujë dhe sheqer në lëngje; përzierje mirë.
- Thurni me hollësi portokallin dhe limonin e mbetur dhe vendosni mënjanë për garniturë.
- Chill tërësisht dhe të mbajë në frigorifer. Shërbejnë në akull me feta limoni dhe portokalli.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 115 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |