Master Mixologist dhe autor i Market-Fresh Mixology , Bridget Albert, krijoi këtë koktej Air Force One për inaugurimin historik të Presidentit Barak Obama. Është një pije e thjeshtë e përzier që mban ngjyrën e bukur blu të likerit Hpnotiq, i cili është i përzier me vodka tuaj të preferuar të agrumeve dhe e mbuluar me lëng limoni. Shije ngjyre dhe freskuese e bëjnë këtë një pije të lezetshme për çdo ditë të vitit dhe emri siguron një përshtatje të përsosur për Katër Korrik ose ndonjë festë tjetër patriotike.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Hpnotiq liker
- 1 ons citrus vodka
- 7 ounces
- lëng limoni limoni (ose më shumë për të mbushur xhami)
- G arnish:
- lëng nga një pykë limoni
- Garniturë: spirale me limon
Si ta Bëni
- Mbushni xhami të gjatë me të gjithë përbërësit dhe shtoni akull.
- Ndajeni mirë .
- Dekoroj me spirale limoni.
Recetë mirësjellje: Bridget Albert për Likert Hpnotiq
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 338 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 10 mg |
| karbohidratet | 53 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 3 g |