Lady Blushing është një koktej me shije frutash të dizajnuara në mënyrë të përkryer që është përzierja e duhur e shijeve tropikale dhe duket mahnitëse kur shërbehet në një xham me shije të sheqerit . Është një koktej i madh për pothuajse çdo rast duke përfshirë dushe, natën e zonjës dhe dasma.
Shija e një Zonja të Zhdukur është një përzierje e ëmbël, e thartë dhe e kripur. Dikush mund të jetë i entuziazmuar në këtë bukuri të një pije, duke e bërë të lehtë për të arritur shenjën "një shumë" dhe duke u skuqur si trëndafili si pirja.
Më shumë Vajzat 'Night Out Koktej
- Glamour Girl Martini Recipe
- Receta Cookie Scout Girl (shooter)
- Recetë e çimentos mëndafshi
- X-Vlerësuar Kiss Recetë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- vodkë
- 1 ons
- Lëngu i PAMA shegë
- 1 ons
- lëng rozë grejpfrut
- garniturë:
- pykë limoni
- Garniturë: sheqer i trashë për rimming
Si ta Bëni
- Fërkoni një pykë limoni rreth buzës së një xhami koktej dhe ngjisni qelqin në një pjatë sheqeri të trashë. Vendoseni mënjanë.
- Derdhni përbërësit e mbetur në një shaker koktej me akull.
- Shake dhe tendosje në xhami të përgatitur.
- Garniturë me një pykë limoni.
Recetë mirësjellje: PAMA liker
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 547 |
| Fat i shëndoshë | 31 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 13 g |
| kolesteroli | 116 mg |
| sodium | 86 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 31 g |