Kjo është një shijshme, me shije frute spiced recetë Sangria bërë me verë të kuqe, raki, agrume, mollë, dhe pjepër.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 shishe verë të kuqe të thatë
- 1 filxhan raki
- 1/2 filxhan sheqer
- 2 portokall (me feta me lëkurë)
- 2 limon (me feta me lëkurë)
- 2 mollë (me feta në lëkurë)
- 1 melonin e mjaltit
- 2 shkopinj kanellë
Si ta Bëni
- Mix të gjithë përbërësit në një shportë gallon ose tas grusht.
- Le flavors përzierje për disa orë.
- Shërbyer sangria mbi shumë akull.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 202 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 1 g |