Gëzuar Krishtlindjen për të gjithë! Kjo pije freskuese e gjatë është e mrekullueshme për festat festive ose festat dhe përmban një nga flavors më të mirë të sezonit: boronicë.
Gatuajeni me disa kastrave të freskëta ose të thata dhe ofroni pije pa gin për një alternativë jo-alkoolike.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Plymouth Gin
- 1 ons
- lëng boronicë
- 1 lugë çaji
- lëng limoni
- 8 ounces
- sode klubi (ose të mjaftueshme për të dalë jashtë qelqit Collins)
- Garnishes: të freskëta (ose të thata) Kastrati
Si ta Bëni
- Derdhni xhinin dhe lëngjet në një gotë me kolin të mbushur me akull.
- Ndaj .
- Top me sode klubi.
- Dekoroj me kastravec.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 91 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 62,054 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |