Ky është një koktej i lulushtrydhur i përzier me një anë të çrregullt se sa shumica. Është gjithashtu një shembull i frikshëm se si të përdoret një nga vodka të ëmbëlsuar të shijshme, pra Pinnacle Whipped .
Krem whipped dhe luleshtrydhe janë një kombinim shije dërguar nga hyjnore dhe së bashku janë të garantuara për të ngop ndonjë dhëmb të ëmbël. Kombinimi i qumështit dhe i akullit i përzier së bashku është një bazë koktej e mrekullueshme, pasi krijon një cilësi të butë për të mbështetur aromën e ëmbël të pijeve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces pjesë Pinnacle®
- Whipped® Vodka
- 1 ons DeKuyper Wild
- Lëngje Strawberry
- 2 ounces
- gjysma dhe gjysma
- 1 filxhan akull
- Karamele prej luleshtrydhe, të grimcuar (për rimming)
Si ta Bëni
- Përzier të gjithë përbërësit në një blender derisa të qetë.
- Hidheni në një xhami koktej .
- Garniturë me karamele të copëtuara të luleshtrydheve.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 297 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 20 mg |
| sodium | 49 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |