Shije e dallueshme e frutave të lychee është ylli i koktejit të Lotusit të Kuq. Kjo është një pije shumë e thjeshtë e përzier që ju mund të gjeni shpejt të bëhet një preferuar të ri.
Këtu, një liker ëmbël lychee përdoret për të theksuar boronicën. Është një lojë interesante e flavors që është edhe intensivisht e ëmbël dhe delikate freskuese. Është gjithashtu pak më ndryshe nga shumë prej koktejve të preferuar të vodkës, kështu që është një pije e mirë për të prishur çdo rutinë.
Më pëlqen të zbukuroj një Lotus i Kuq me tre lyqe të pikturuara në një koktej. Ju gjithashtu mund të stuff lychee me Kastrati ose boronica (të ngjashme me këtë gocë syballë , pa 'Gri').
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- vodkë
- 1 1/2 ounces
- liker likesh
- 1 ons
- lëng boronicë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Zgarë në një xhami të ftohtë të modës së vjetër të mbushur me akull.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 256 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 23 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |