E veja e zezë është përgjigjja e Blavod Vodka për një codder kapelë . Ajo, thjesht, zgjedh vodka e zezë në këtë pije direkte vodka-boronicë, e cila shton një efekt të frikshëm që është perfekt për partitë e Halloween .
Nëse Blavod nuk është vodka juaj e zgjedhur ose nuk mund ta gjeni, gjithmonë mund të bëni vodka tuaj të zezë duke përdorur cilindo markë që preferoni. Është një mashtrim shumë i lehtë që ju mund të mësoni se si të bëni vetë .
Ka edhe dy mënyra për të ndërtuar pije. Njëra është të noton vodka në majë të boronicës, e cila mund të mos funksionojë gjithmonë nëse shkon me vodka e zezë DIY. Opsioni i dytë është krijimi i një re të zverdhur të vodkës së zezë, duke e derdhur atë në lëng. Me të dyja opsionet, efekti do të humbet pasi pija të nxitet, por është një vështrim i këndshëm për disa minuta.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Blavod Vodka
- 3 ounces
- lëng boronicë
Si ta Bëni
- Hidh lëng boronicë në një xhami të lartë të mbushur me akull.
- Notoj ose rreshkis vodka në krye.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 332 |
| Fat i shëndoshë | 11 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 74 mg |
| sodium | 51 mg |
| karbohidratet | 0 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 23 g |