Merrni një Martini frëngjisht , kaloni atë me një Vampire , hidhni lëng dhe shtoni një spërkatje me flluska dhe keni lindur një Vampire Kiss Martini.
Shija e pijeve në vetvete është asgjë, por e frikshme, në të vërtetë është shumë elegante dhe diçka që do të punonte jo vetëm për Halloween, por për Ditën e Shën Valentinit apo për çdo rast të shampanjës. Për festën e synuar, është e përkryer sepse Chambord i jep një ngjyrë të errët, pothuajse të zezë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Finlandia Vodka
- 1 1/2 ounces Korbel
- shampanjë
- 3/4 ons
- Çokollata e zezë e butë e Chambord
Si ta Bëni
- Rrotë xhami me sheqer të kuq (përdorni ngjyrosjen e ushqimit) ose rënia në një sërë dhëmbësh të dylli të vampirëve për një surprizë të vërtetë.
- Hidh vodka dhe gjysma e Chambord në një xhami martini.
- Top me shampanjë.
- Hidh Chambord mbetur mbi kurrizin e një lugë për të bërë atë noton .
Recetë mirësjellje: Finlandia Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 178 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |