Mësuesit e Moçait do ta duan këtë Martini të madh. Mochatini është një përzierje e likerit të kafesë, likeri tuaj të preferuar me çokollatë dhe Absolut Vanilia Vodka, dhe është spektakolare.
Nëse dëshironi të provoni rimming këtë gotë, është mirë të lagni rim me liker kafe (edhe pse likeri çokollatë mund të punojnë gjithashtu), pastaj dip atë në sheqer.
Ka shumë likere të kafesë që mund të përdoren në këtë pije, me Kahlua që është më popullor dhe Tia Maria, Patron Cafe dhe Firelit gjithashtu në dispozicion.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces liker kafeje
- 1 1/2 ounces Absolut Vanilia Vodka
- 3/4 byk çokollatë liker
- Garniturë: çokollatë e bardhë dhe sheqer për rimming
Si ta Bëni
- Rim një gotë koktej me çokollatë të bardhë dhe sheqer.
- Derdhni likeret dhe vodka në një shaker koktej të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në xhamin e përgatitur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 224 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |