Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota miell oriz (kafe)
- 2 gota miell oriz (të bardhë)
- 1/2 filxhan niseshte misri
- 3/4 filxhan + 2 lugë niseshte patate (jo miell)
- 3/4 filxhan + 2 lugë miell miell
- 1 lugë çaji xanthan çamçakëz
Si ta Bëni
Shoshoni të gjithë përbërësit në një tas të madh. Pëshpëritje për përzierje tërësisht. Vendoseni në një enë të etiketuar, të mbyllur dhe të ftoheni. Përbërësit e veglave me kujdes dhe siç tha Chef Lavornia, Kur thotë + 2 lugë miell, kjo do të thotë + 2 lugë miell miell! "Yield: Përafërsisht 6 gota pa gluten free blend. sipërfaqet e punës suaj, enët, pansat dhe veglat janë të lira nga gluten Gjithmonë lexoni etiketat e produktit.
Prodhuesit mund të ndryshojnë formulimet e produktit pa paralajmërim. Kur jeni në dyshim, mos e blini ose mos përdorni një produkt para se të kontaktoni prodhuesin për verifikimin se produkti është i lirë nga gluten.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 124 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 0 mg |
| karbohidratet | 28 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |