Ëmbël, i shijshëm, dhe një ëmbëlsirë e madhe martini është mënyra më e mirë për të përshkruar Nutty Martini. Është shumë e thjeshtë dhe shumë popullore kështu që është një turmë e kënaqshme-pleaser.
Frangelico është një liker liker me lajthi që gjithashtu ka shenja të kafesë, kakaos dhe vaniljes dhe, në këtë rast, është fokusi i aromës. Vodka dhe shurupi i thjeshtë janë vetëm elementët e sfondit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce vodka
- 3/4 ons
- Frangelico
- 1 lugë çaji
- shurup i thjeshtë
Si ta Bëni
- Hidh vodka dhe Frangelico në një shaker koktej gjysmë të mbushur me akull.
- Shtoni shurupin e thjeshtë.
- Shake .
- Shtrëngoni në një gotë kokteji .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 220 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 9 g |