Cinzano Bianco Vermut, i cili është i thirrur në këtë recetë Speranza, është një vermut delikate e ëmbël që nuk është aq e plotë sa Rosso e Cinzano. Në këtë koktej, është një kompliment i madh për flavors intensive të Campari dhe shton thjesht ëmbëlsi të mjaftueshme për atë aperitiv të thatë, pa luftuar atë me shumë ëmbëlsi si vermutët e tjera të ëmbla. Speranza bën një aperitiv fantastik, është një hyrje e mirë për Campari dhe është e ngjashme me Negroni- n ndonjëherë popullore.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons Cinzano Bianco Vermut
- 3/4 ons
- Campari
- 1/2 ons SKYY Vodka
- Pykë e hollë për garniturë
Si ta Bëni
- Ndërtoni përbërësit në një xhami të modës së vjetër të mbushur me akull.
- Garniturë me një pykë të portokallit .
Recetë mirësjellje: SKYY Spirits
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 175 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 22 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 12 g |
| proteinë | 17 g |