Me të vërtetë të butë, Dark'n Me gëzof është një ëndërr e çokollatës së dashamirës së kokës . Sinqerisht, njëri prej tyre do të kujdeset për dëshirat tuaja çokollare të përditshme, por ia vlen.
Koktej nuk është tërësisht çokollatë dhe në të vërtetë është një përzierje e balancuar mirë e kremit, likës Godiva, dhe Vodka Smirnoff Fluffed Marshmallow . Kjo bazë vodka shton një kthesë interesante nga Martini çokollatë standarde, duke sjellë një ëmbëlsirë delikate që gjendet vetëm në marshmallows.
Një kthesë që unë do të shtoja në këtë pije, nëse je në gjendje shpirtërore për një koktej S'mores, është për të rim e qelqit me krisur graham të imët, duke përdorur likerin si një bazë. Ose, ju mund të bëni një përzierje 1: 1 të crackers dhe kakao në rim.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce vodka (
- Vodka Smirnoff® Marshmallow Flavoured )
- 2 ounces çokollatë liker (
- Godiva® Dark Chocolate Liqueur )
- 1 ons
- krem
- Dekoroj: 3 ose 4 mini marshmallows
- Garniturë: pluhur kakao
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekorojeni me marshallë dhe spërkatni me pluhur kakao.
Recetë mirësjellje: Smirnoff Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 418 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 32 mg |
| sodium | 13 mg |
| karbohidratet | 27 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |