Ashtu si shumica e pijeve me kafe të përziera , Café Royal është i thjeshtë dhe përdor vetëm një frymë për të komplimentuar kafe të freskët, të zezë. Ky recetë përdor një liker të veçantë, Patron XO Cafe, një përzierje unike e esencës tequila dhe kafe. Ky liker i pasur kafe është më i thatë dhe i mungon ëmbëlsia e homologëve të saj të zakonshëm dhe në këtë rast, shndërron filxhan tuaj java në një përvojë spektakolare.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 ons
- Patron XO Cafe
- 8 deri në 10 ounces kafe (nxehtë, e zezë)
- Dekoroj: krem whipped
- Garniturë: pluhur kakao
Si ta Bëni
- Në një turi të nxehtë të kafesë shtoni Patron XO Café.
- Plotësoni brenda 1 inç me kafe .
- Top me krem whipped fllad.
- Pluhuri me pluhur kakao.
Recetë mirësjellje Patron Spirits
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 49 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 6 g |