Nëse jeni duke kërkuar për një pije blu që është e trashë dhe e butë, Frostbite është një kandidat i shkëlqyer.
Përdorni një premium tequila dhe të bardhë crème de cacao (në krahasim me kafe) për rezultatet më të mira. Më pëlqen t'i shërbej një ftohje në shkëmb, duke mbushur xhamin me krem dhe duke e kthyer atë në një rus blu të bardhë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- tekila
- 1/2 ons
- të bardhë crème de cacao
- 1/2 ons
- blu curaçao
- 1/2 ons
- krem
- Për garniturë:
- Qershi Maraschino
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami kokteje të ftohtë ose një xhami të modës së vjetër të mbushur me akull.
- Dekoroj me një qershi maraschino.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 151 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |