Këto patties salmon merrni një goditje të vogël nga shtimi i erëza Old Bay. Përdorni më pak gjirin e vjetër në këto ëmbëlsira të salmonit nëse familja juaj preferon ushqim të butë. Patate të skuqura grimcuar patate të shtuar shije dhe të veprojë si një lidhës në këtë recetë shijshme.
Mos e humbni: Pecan-Crusted Salmon Recipe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 patate të mëdha të pjekura
- 1 filxhanë patate patate
- 1 lugë çaji. Erëza e vjetër e gjirit
- 2 7 ounces peshqit salmon ose 1 14.75 oz. mund salmon, drenazhuar dhe flaked
- 1/4 filxhan majonezë
- 1/4 filxhan piper i gjelbër shumë i copëtuar imët
- 1/4 copë qepë të pranverës shumë të imët
- 1 lugë çaji. Dijon mustardë
- 1 filxhan crumbs bukë Panko
- 1 lugë çaji vaj ulliri
Si ta Bëni
- Larë patate të pjekur dhe prick disa herë me një pirun. Vendoseni në mikrovalë në një peshqir letre. Nxehtësia në 5-8 minuta të larta deri në përfundim. Le të ftohtë.
- Vendosni patate të skuqura patate në një procesor të ushqimit të pajisur me një teh metalik. Pulsi deri në grimcuar. Shto patate të pjekur me lëkurë dhe gjirin e vjetër në procesorin e ushqimit. Puls derisa përzierja bëhet cilësi e patate të trasha pure.
- Transferimi në një tas përzierës. Shtoni përbërësit e mbetur. Përzierje formë në 1/2-inch thick salmon patties.
- Përhapeni Panko në një shtresë të hollë në një pjatë. Skuqueni salmonit në Panko, duke veshur të dy anët.
- Vaj ulliri të nxehtë në një tigan të madh jo të butë mbi nxehtësinë mesatare. Shto patties salmon. Fry derisa të artë kafe në të dy anët.
Mos Mis: Salmon Recipes
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 505 |
| Fat i shëndoshë | 23 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 72 mg |
| sodium | 370 mg |
| karbohidratet | 43 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 30 g |