Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 sheqer pound (pluhur, XXXX Sheqeri Confectioner's)
- 2 bardha të vezëve
- Shkurtimi 1/2 filxhan (i ngurtë)
Si ta Bëni
Përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm dhe përhapeni në një tortë të ftohtë. Kjo recetë është shumë e vjetër, por e përdor atë në ëmbëlsira të dasmës dhe vetëm ëmbëlsira për fëmijët.Ju mund të keni një kakao për të ndryshuar stilin. Nëse ju bëni ju do të duhet të shtoni një Crisco pak më shumë!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 339 |
| Fat i shëndoshë | 13 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 4 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 57 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |