Koktej maroken është një kënaqësi shumë interesante. Ajo përmban Vodka e Shellit të Domaine Charbay (një çudi të gjitha në vetvete) dhe shurup të thjeshta me kardamom për një aromë interesante të erëzave që e kontraston shumë mirë frutin.
Pastë shegë është shumë e lehtë për të bërë kur fruti është në sezonin (dimri i Amerikës së Veriut). Thjesht vendosni farat e shegës në një përpunues të ushqimit ose blender dhe përzierini ato në një pure (nuk do të jetë 100% e qetë). Nëse ju doni të bëni këtë jashtë sezonit, lëng shegë bën një zëvendësim të mirë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce Charbay shegë vodka
- 1/2 ons
- shurup të thjeshta me kardamom
- 1/2 onç lëng limoni
- 1/2 ons
- shegë ose lëng shegë
Si ta Bëni
- Hidh vodka, shurup kardamom i thjeshtë, lëng limoni dhe pure shegë në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Recetë mirësjellje: Domaine Charbay
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 86 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 22 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |