Honey Pink Honey Martini është një përdorim i lezetshëm i Bärenjäger dallues. Ky liker i aromatizuar me mjaltë është i përzier në një martini të ngjashëm me Cosmopolitan , plot me vodka dhe lëng boronicë. Bärenjäger është e ëmbël, por shenja e përzierjes së freskët me acid e balancon gjithë këtë. Kjo është thjesht një koktej i shijshëm dhe një përdorim fantastik i shpirtit gjerman.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Barenjaeger mjaltë liker
- 1 ons
- vodkë
- Splash
- lëng boronicë
- Dash i
- përzierje e ëmbël dhe e thartë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë martini të mbushur me akull.
Recetë mirësjellje: Bärenjäger Honey Liqueur
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 303 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 9 mg |
| sodium | 485 mg |
| karbohidratet | 52 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 4 g |