Ndonjëherë kur shijoni disa të shtëna ju duhet të pyesni pse ata janë një revole në të gjitha, sepse ata janë thjesht shumë të mirë për të goditur. Ky është rasti i Samurait meksikan, një përzierje e thjeshtë dhe e shijshme e tequila me frutat e ëmbla të Ty Ku.
Edhe pse unë kam ardhur për të shijuar këtë ngadalë, ajo ende duket më mirë kur shërbehet në caballitos (gota të shtënat e larta, të përdorura tradicionalisht për tequila drejt). Është shumë e bukur të shikosh dhe të shijosh dhe me të vërtetë nuk mund të bësh gabim me të.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Ty Ku liker
- 1 ons
- tekila
- 1 miks dash ëmbël dhe i lagësht (i freskët)
Si ta Bëni
- Hidh tequila dhe Ty Ku në një shaker koktej mbushur me akull.
- Shto një dash me përzierje të freskët ëmbël dhe të thartë.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një gotë të shtënë .
Recetë mirësjellje: Ty Ku liker
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 432 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 9 mg |
| sodium | 503 mg |
| karbohidratet | 66 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 16 g |