Kardinali Punch është një grusht i thjeshtë, i mbushur me fruta që është i madh kur pret çdo lloj partie, sidomos ngjarjet në natyrë familjare në pranverë dhe verë. Ju mund të mbani të njëjtin raport të përbërësve dhe përshtatni këtë recetë për të mbushur një tas të shënoj.
Më pëlqen gjithashtu të mbaj një shtambë të përzierjes së lëngjeve të ruajtura në frigorifer. Është më komplekse sesa lëngjet e shisheve të drejta dhe, me një shishe me birrë xhenxhefil në dorë, mund të transformohen shpejt dhe thjesht në këtë tallje freskuese.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces lëng boronicë
- 2 ounces
- limonadë me xhenxhefil
- 1/2 onç lëng limoni
- 1 ons
- lëng portokalli
- Garniturë:
- limon dhe feta portokalli
Si ta Bëni
- Hidh lëngjet në një xhama të kolinëve të mbushur me kube akulli.
- Top me ale gjelbërues.
- Dekoroj me feta portokalli dhe limon.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 170 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 49 mg |
| sodium | 38 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 16 g |