Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 paketë (8 ounces) krem djathi
- 1 (4oz) mund të copëtoni chiles gjelbër ose jalepenos nëse ju pëlqen të nxehtë
- 1 mund të Hormel djegës
- 8 ounces paketë shredded cheddar ose meksikan përzierje djathë
Si ta Bëni
- Nxeheni furrën në 350 ° F (180 ° C / Gas Mark 4). Lyej lehtë një pjatë xhami prej 11 x 7 inç.
- Përhapjen e djathit krem të zbutur në pjesën e poshtme të pjatës së përgatitur.
- Përhapni chiles gjelbër në krye të djathë krem, përhapjen mund të chili hormel në krye të kësaj, pastaj spërkat paketë djathë copëtuar mbi krye dhe piqem 15-20 minuta ose derisa djathi është i shkrirë dhe me flluska.
Shërbyer me patate të skuqura taco ose patate të skuqura misri për zhytje.
Recipes të ngjashme
Nachos me mish dhe djathë terren
Easy Bean Dip
Përça dhe përhapet
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 144 |
| Fat i shëndoshë | 12 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 37 mg |
| sodium | 194 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 6 g |