Krem mbretëror është krem i zgjedhjes për çdo gjë nga shtëpitë e xhenxhereve ujdisje deri te cookies sheqeri. Kjo recetë bën thirrje për pluhur meringue në vend të bardhë veze. Ju mund të gjeni pluhur meringut në dyqane artizanale (të tilla si Michaels), dyqane gustator dhe dyqanet e dekoruar tortë specialiteti.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 gota sheqer pluhur
- 3 lugë gjelle merengues pluhur
- 1 / 4-1 / 2 filxhan me ujë (të ngrohtë)
Si ta Bëni
- Mundo sheqerin me pluhur dhe pluhurin e merenguar së bashku me një mikser elektrik.
- Mundi në 1/4 filxhan të ujit të ngrohtë. Nëse krem nuk është i qetë, shtoni ujë shtesë, një lugë gjelle në një kohë, derisa të arrijë konsistencën e dëshiruar.
Shënim: Për shtëpi ujdisje kek me xhenxhefil , krem duhet të jetë konsistenca e pastë dhëmbësh. Për cookie ujdisje, ju do të dëshironi një krem pak më të hollë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 103 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 27 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |