Ju kurrë nuk mund të keni shumë gatuha me çokollatë në repertorin tuaj. Kjo është për herë të doni një tang pak me ëmbëlsinë tuaj. Është e mrekullueshme për tortë karrota , tortë banane , dhe tortë me kile. A nuk mendoni se kjo do të ishte mirë në krye me banane të feta? Unë bëj.
Për një krem ëmbëlsirë me çokollatë pa tang, thjesht ëmbëlsi e mirë, provoni këtë krem ëmbëlsirë me çokollatë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan gjalpë (1 shkop, i pakripur, në temperaturën e dhomës)
- 3 gota sheqer pluhur (ose sipas nevojës)
- 2/3 copë pluhur kakao unsweetened
- 1/3 filxhan krem kosi
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje (pastër)
Si ta Bëni
- Në një tas të mesme kombinoni gjalpë, sheqer, pluhur kakao, krem kosi dhe
vanilje me një përzierje elektrike. Mundi në shpejtësi të mesme deri në gëzof.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 194 |
| Fat i shëndoshë | 7 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 18 mg |
| sodium | 50 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |