Konsistenca e këtij gojës është më e hollë se disa, por është ende një mënyrë freskuese freskuese për të konsumuar një dozë të shëndetshme të frutave dhe kosit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 gota
- shufra shalqi
- 1 banane e vogël, copëtuar
- 1 filxhan akull
- 1 1/2 filxhanë 0% yndyrë kos të vaniljes në stilin grek (p.sh. Oikos ose Trader Joe's)
Si ta Bëni
- Thjesht vendosni copa shalqi, banane të copëtuar, akull dhe kos në një blender.
- Përzier deri sa të qetë. Hidhni në katër gota të mëdha ose gjashtë të vogla.
Për 12 ons që shërbejnë: Kalorive 158, Kalorive nga Fat 16, Totali i Shëndoshërisë 1g (0.5g sat), 4mg Kolesteroli, 62mg Natriumi, Karbohidrat 29.8g, Fiber 1.5g, Proteina 5.6g
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 97 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 8 mg |
| sodium | 30 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |