Bëni këtë byrek të lehtë me një grimcave të blerë ose të bërë në shtëpi ose thërrime cookie crumb. Është një byrek i lehtë dhe i përshtatshëm për t'u përgatitur me puding mix.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 3/4 gota qumësht (të ftohtë)
- 2 pako / 4-serving madhësi çdo çokollatë ose çokollatë gudulis buding çastit
- 1 enë / 8 oz. rrahur kryqëzim (shkrirë)
- 1 kripë të përgatitur me çokollatë të thjerrëzuar ose kore të grimcave graham (9 inç)
Si ta Bëni
- Hidh qumësht të ftohtë në një tas të madh përzierës. Shto përzierje puding. Beat me teli shul deri mirë përziera. (Përzierja do të jetë e trashë.) Llokoçis butësisht në rrahjen e sipërme. Lugë në kore.
- Ftoheni byrek për 4 orë ose deri sa të vendosni.
- Garnizoni me kallëzues shtesë të rrahur dhe çokollatë të grirë, nëse dëshironi. Mbajeni byrekët e mbetur në frigorifer.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 246 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 9 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 28 mg |
| sodium | 61 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 11 g |