Këtu kemi një recetë milkshake, por nuk është një milkshake e zakonshme. Kjo është një milkshake shumë e veçantë që përfshin disa përbërës të pazakontë që janë hedhur në blender për të krijuar një trajtim interesant. Receta vjen nga Hard Rock Cafe dhe është një instalim i rregullt në menunë e tyre.
Çuditjet e Twist & Shout fillojnë me birrë dhe përfundojnë me një garniturë dekadente që përfshin proshutë. Është një përzierje e këndshme që përfshin gjithashtu disa nga të dyshuarit e zakonshëm si rum, djathë dhe karamel, dhe natyrisht akullore. Shuarja shtesë nga birra dhe kontrast i kremit dhe proshutës së grirë janë një përvojë dhe çuditërisht e shijshme. Më së paku, është një pije që mund t'i tregoni miqve tuaj.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Draft Guinness
- 1 ons Bacardi Oakheart Spiced Rum
- 1/2 ons dark crème de cacao liker
- 1/2 onç shurup çokollatë
- 1/2 ons Monin kripur karamel shurup
- 2 kakao akullore vanilje
- Garniturë: krem whipped , karamel dhe shurup çokollatë, shkërmoqet proshutë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një blender .
- Përzier deri sa të qetë.
- Hidheni në një gotë të gjatë.
- Garnizoni me krem whipped, karamel dhe shurup çokollatë, dhe një lugë e panxhar extra-crispy crumbles.
Recetë mirësjellje: Hard Rock Cafe
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 375 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 12 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 2 mg |
| sodium | 61 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |