Kjo Dulce de Leche është rekreacioni Bacardi i një kokteje të gjetur në "Guys and Dolls" nga ringjallja e vitit 2009 e muzikës popullore Broadway. Është një pije e këndshme nëse ju pëlqen çokollata e trashë "martinis" . Kjo është një nga ato kokteje që ju do ta doni apo urreni dhe është gabim i lehtë për një "milkshake", siç bën Sarah Brown në skenën e tetë të muzikës, kur ajo zbret shumëfish Dulce de Leches pa e kuptuar se Bacardi nuk është një " ruajtës ", por një pije alkoolike.
Lexoni më shumë për këtë pije.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons Bacardi rum
- 1/2 ons
- Lëng i errët Godiva (ose errësirë tjetër
- liker çokollatë )
- 1/2 ons
- qumësht i kondensuar ëmbël
- Pikë e tokës
- kanellë dhe çokollatë rruhet për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me një majë të kanellë dhe copëzat e çokollatës në krye.
Recetë mirësjellje: Bacardi Rum
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 162 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 5 mg |
| sodium | 20 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |