Kjo Black & Gold Martini është një koktej super i lehtë që bën një deklaratë dramatike, si në shije ashtu edhe në shikim. Është një koktej i këndshëm me kanellë që është i përkryer për Halloween ose çdo rast kur një pije e thjeshtë e errët ose një shkëndijë e vogël është në rregull.
Ajo përmban Blavod Vodka, e cila është e zezë, dhe Goldschlager, atë liken luksoze të kanellës me bishtin e artë që lundron brenda. Vini re se Goldschlager nuk shkon në shaker dhe kjo është bërë në mënyrë që asnjë prej bie ari të mos humbet. Vetëm të jetë i sigurt për të ftohjes shishe tuaj para derdhje kështu pije qëndron bukur dhe të ftohtë.
Nëse nuk mund të gjesh ose nuk dëshiron të përdorësh Blavod, mund ta kthesh vodka e preferuar premium në një ngjyrë të zezë duke përdorur këtë metodë të thjeshtë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Blavod Vodka
- 1 ons ftohur
- Goldschlager Kanellë Schnapps
Si ta Bëni
- Hidheni Blavodin në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Top me Goldschlager.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 201 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 23 g |
| Fibër diete | 15 g |
| proteinë | 1 g |