Ka një thjeshtësi të ëmbël për Berry Whipped. Kur vjen puna për të derdhur një raund të rekreativëve për një parti, thjeshtë është shpesh më mirë dhe ky shtënë është edhe e thjeshtë dhe e shijshme.
Ai kombinon dy vodka me salcë , marshmallow dhe luleshtrydhe, dhe të dyja janë nga Smirnoff, një nga markat në ballë të tregut të vodkës ëmbëlsirë . Ata të dy së bashku me grenadine sirupy të krijojë një revole që shijet sikur zhytur një marshmallow pak i thekur është shurup luleshtrydhe. Një fjalë e kujdesit: kjo shije aq e mirë saqë është shumë e lehtë të mbizotëroj pa e kuptuar atë. Konsideroni veten paralajmëruar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 oz. Smirnoff® Krem Whipped Cream Vodka Flavoured
- 1/2 oz. Smirnoff® Vodka e Strawberry Flavoured
- spërkatje
- karafi
Si ta Bëni
- Përzieni përbërësit në një shaker kokteje dhe shërbeu në një xhami të shtënë .
Recetë mirësjellje: Smirnoff Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 105 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 21 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |