Patch Melon është një koktej i preferuar i mëngjesit të pranverës, sepse është i lehtë, freskues dhe plot shije, dhe i shkëlqyer me një sallatë frutash të freskëta.
Për likerin me salcë me melon, Midori është një nga baste tuaj më të mirë dhe çifton bukur me vodka të lehta, fruitier. Ju gjithashtu mund të shtoni shije shtesë duke infuzuar vodka tuaj me fruta ose duke zgjedhur një nga vodka me shumë salcë në treg.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons melon liker
- 1/2 ons
- sekondë e trefishtë
- 2 ounces
- vodkë
- 4 ounces
- sode klubi
- Fetë portokalli për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni tre përbërësit e parë në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami të lartë me kube akulli.
- Shtoni sodein e klubit.
- Dekoroj me feta portokalli.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 360 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 31.030 mg |
| karbohidratet | 42 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 2 g |