Ka mbetur pule? Mundohuni të bëni këto quesadillas super të lehtë pule. Me vetëm katër përbërës, ky recetë me pule quesadillas është një punë e lehtë për t'u përgatitur. Shërbyer këto quesadillas pule me salsa domate, krem kosi dhe guacamole .
Mos Mis: Quesadilla Recipes për çdo kohë të ditës
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 lugë çaji vaj vaji, i ndarë
- 4 tortila me miell 10-inch
- 2 filxhanë copëtuar copa pule të gatuar
- 2 gota të copëtuara
- djath Ceder
Si ta Bëni
- Nxehtësia 1 tsp. e vajit në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.
- Ndërsa pan është ngrohje, mblidhni quesadillas. Sasi e vogël e gjysmë filxhan pule mbi gjysmën e çdo tortilla. Top me 1/2 filxhan djathë . Dele në gjysmë.
- Vendi një quesadilla në një kohë në tigan. Le të gatuaj 2 minuta deri në kafe të artë në njërën anë.
- Flip me darë. Gatuaj edhe 2 minuta derisa djathi të shkrihet dhe quesadilla është ngjyrë kafe në anën tjetër. Hiqeni në një pllakë.
- Përsëriteni me quesadillat e mbetura.
Servis quesadillas menjëherë.
Mos e humbni: BBQ Chicken Quesadillas
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1122 |
| Fat i shëndoshë | 69 g |
| Fat i ngopur | 31 g |
| Fat i pangopur | 21 g |
| kolesteroli | 225 mg |
| sodium | 1.645 mg |
| karbohidratet | 54 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 69 g |