Këto bare me çokollatë janë të aromatizuara me vanilje ose ekstrakt të rudëve. Bare janë në krye të pecans copëtuar të bardhë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 gota marshmallows (miniaturë, rreth gjysma e paketës 10 1/2 ons)
- 1 filxhan patate të skuqura çokollatë (gjysmë-lëng, paketim 6-ons)
- 1/3 copë gjalpë
- 2 filxhanë të mbështjellë (të shpejtë ose të vjetër)
- 1 1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje (ose ekstrakt rum)
- 1/4 filxhan pecans (copëtuar imët)
Si ta Bëni
- Gjalpë një pan katror 8 inç.
- Në një tigan mbi nxehtësinë e ulët, shkrijeni marshmallows, patate të skuqura çokollatë, dhe gjalpë së bashku, nxitje të shpeshta, derisa të qetë.
- Llokoçis kënaqësinë dhe aromën në përzierjen e çokollatës. Përzierje përzierje pan përgatitur; sasi e vogël me pecans copëtuar.
- Chill tërësisht deri në set.
- Ruani karamellin në një vend të ftohtë të thatë në enën e mbuluar.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 138 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 9 mg |
| sodium | 14 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |