Shumë popullor në bar, ju shpesh do të shihni grupe të njerëzve që pijnë Jäger Bomba së bashku. Ju ose do t'i doni ata ose do t'i urreni, nuk ka shumë tokë të mesme me këtë goditje të fuqishme. Pa dyshim, kjo është një pije që çdo baristi duhet të dijë .
Kjo nuk është një e shtënë për lightweights ose të zbehta e zemrës dhe është shumë e lehtë të ketë një shumë e shumë pa e ditur atë.
Jägermeister është një liker shumë i fuqishëm me një shije të anise të lehtë dhe efektet "depresive" të alkoolit janë kompensuar nga pirja e energjisë Red Bull në të cilën ajo është hedhur në. Për shkak të kësaj (dhe përkundër praktikës së zakonshme), unë ju këshilloj që ta merrni lehtë në Bombat Jager.
Gjithashtu është bërë e zakonshme që të shtënat Jager të derdhen drejtpërsëdrejti në Red Bull, duke e braktisur 'bombën' krejtësisht. Megjithatë, nëse vendosni për rënien, jini të kujdesshëm, kështu që xhami i qëlluar nuk i godet rëndë dhëmbët pasi mund të plasoni një dhëmb.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces Jägermeister
- 1/2 mund
- Red Bull Energy Drink
Si ta Bëni
- Plotësoni një gotë të shtënë me Jägermeister.
- Mbushni një xhami të lartë , ose xhami tjetër të gjatë, me Red Bull.
- Hidhni xhami të shtënë në xhami më të gjatë dhe pini menjëherë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 50 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 2 g |