Kjo gojëmjaltë mango është super e lehtë për t'u bërë në një blender. Just zhvishem dhe zare mango dhe shtoni atë në blender me kos dhe akull grimcuar. Ju mund të shtoni pak qumësht për një gojëmjaltë më të pasur ose të përdorni një kos të ulët yndyrë ose yndyrë të plotë në vend të pangjyrë.
Shiko gjithashtu
Çokollatë Ice Cream Soda
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan mango (peeled dhe diced)
- 1 filxhan të thjeshtë (ose vanilje) kos të papërpunuar
- 1/2 filxhan akull grimcuar
- Opsionale: qumësht ose ujë
Si ta Bëni
Vendos mango, kockë dhe akull në dicka me një blender ose procesor ushqimi
Përzierje ose procesi deri sa të qetë.
Nëse gojësja është shumë e trashë, shtoni pak qumësht ose ujë.
Bën 2 servings.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Citrus Cooler - limon, limon dhe Orange Drink
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 133 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 60 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 6 g |