Kjo është një tronditje e shijshme e trashë e pjeshkës me akullore me vanilje, një lëng të vogël pineapoli, pjeshkë, qumësht dhe sheqer.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan pjeshkë me feta të freskëta ose pjeshkë të ngrira të shkrirë
- 1/4 filxhan lëng pineapple
- 1/4 filxhan sheqer
- 2 gota akullore vanilje
- 3/4 filxhan qumësht
Si ta Bëni
- Përzier pjeshkë me lëng pineapple dhe sheqer deri qetë.
- Shto akullore dhe përzihet deri në butë.
- Hidhni në qumësht dhe pulsin për përzierje.
- Hidhni dridhen në syza të ftohta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 432 |
| Fat i shëndoshë | 17 g |
| Fat i ngopur | 13 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 29 mg |
| sodium | 155 mg |
| karbohidratet | 62 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 9 g |