Ky është një variacion me salcë me mango të Julius Orange klasik. Shumë prej nesh kanë kujtime të fëmijërisë për të shijuar këtë shije të shijshme të ngrirë gojëmjaltë - kjo është një pije e përzier mirë që është e madhe në verë apo kurdo që keni një mall për një joshje më të pafajshme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan të freskët ose të ngrirë
- lëng mango
- 2 ounces
- qumësht
- 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 2 lugë sheqer
- 1 lugë e
- akullore me vanilje
Si ta Bëni
- Vendosni të gjithë përbërësit në një blender me 1/2 filxhan akulli.
- Përzier deri sa të qetë.
- Hidheni në një xhami të ftohtë të stuhisë .
Nëse përzierja është shumë e trashë, shtoni më shumë lëng ose ujë. Nëse është shumë e hollë, shtoni më shumë akull ose akullore.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 339 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 32 mg |
| karbohidratet | 68 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 6 g |