Këto brownies të melasë të modës së vjetër janë bërë me arra të copëtuara ose pecans.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2/3 copë gjalpë
- Sheqer 2/3 sheqer në filxhan
- 2/3 filxhan melasa e gjysheve
- 1 lugë çaji vanilje
- 2 vezë
- 1 3/4 filxhan tharë të gjitha me qëllim miell
- 1/8 lugë çaji sode buke
- 1 filxhan arra të copëtuara ose pecans
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 F.
- Grease dhe miell dy pans katrore 8-inch.
- Në një tas përzierës me një mikser elektrik, kremni gjalpën dhe sheqerin deri në gëzof. Llokoçis në melasë dhe vanilje. Mundo në vezë.
- Në një tas tjetër, kombinoni miellin dhe sodën e pjekjes; përzierje tërësisht.
- Shto përzierjen e miellit me përzierjen e parë, përzier mirë.
- Dele në arra të copëtuara.
- Përhapeni gatuani në pansat e përgatitura.
- Piqni në furrën e nxehur për 25 minuta.
Bën rreth 4 duzina.
Ju mund të dëshironi:
Biskota të Melasë së Modës së Vjetër
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 71 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 15 mg |
| sodium | 38 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |