Duke festuar Cinco de Mayo dhe duke kërkuar për një koktej të veçantë? Provoni një Mexi-tini. Është një Martini i thjeshtë, i përzier me Van Gogh Oranje Vodka, tequila dhe lëng portokalli. Mexi-tini është koktej i përkryer i agrumeve të pranverës për çdo rast që sjell një kohë të shkurtër diellore në ditë. Kjo recetë na vjen nga mirësjellja e Van Gogh Vodka.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1-ounce
- Van Gogh Oranje Vodka
- 1-ounce
- tekila
- 1/2 ons
- lëng portokalli
- Garniturë: fetë Orange
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në shaker koktej , dhe shtoni akull grimcuar.
- Le të qëndrojë për pesë sekonda.
- Shkundni fuqishëm për pesë sekonda.
- Silleni në një gotë kokteji , dhe zbukurojeni me një fetë portokalli.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 164 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 12 g |