Ky apéritif është një ndryshim i madh i Cosmopolitan . Ëmbëlsia e vodka e agrumeve është homologu i përkryer për Camparin e hidhur dhe lëngu i portokallit dhe sekenti i trefishtë shtoni një ekuilibër të përsosur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- SKYY Vodka e Citrus
- 1 ons
- Campari
- 1 ons
- lëng portokalli
- Splash e
- sekondë e trefishtë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një fetë portokalli .
Recetë mirësjellje: SKYY Spirits
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 246 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 16 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 12 g |