Pyes veten nëse keni menduar për të shtuar Jagermeister në Root Beer Float tuaj akoma? Epo, Erin Sullivan i Njeriut të Tretë në New York City bëri dhe është pothuajse shumë e bukur.
Inside Scoop nuk është aq e thjeshtë sa duke shtuar një e shtënë e Jagermeister për pije klasike të fëmijërisë (edhe pse kjo nuk është një ide e keqe). Është pak më e komplikuar dhe, do të themi, të sofistikuar se kaq.
Pije fillon me një larje të Chartreuse në një gotë, pastaj ndërton liker, birrë rrënjë, dhe akullore në mënyrë normale noton. Më pas ajo përfundon me birrë birrë rrënjë dhe një shprehje e naftës portokalli. Hapat e parë dhe të fundit janë të vogla, por ato janë thelbësore për të sjellë pije në një nivel të ri aromash dhe ato janë mjaft të lehta për ta bërë atë që ia vlen pak përpjekje shtesë.
Për bartësit, ka një numër të recetave online për birrë birrë root shtëpi dhe një nga opsionet më të mira komerciale që ju do të gjeni është bajat Sarsaparilla kimik nga Bad Dog Bar Artizanatit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 llak i
- Chartreuse e verdhë
- 2 ounces Jägermeister
- 4 ounces birrë rrënjë
- 1 krem akullore (vanilje)
- 3 ndarjet e birrës me birrë rrënjë
- Garniturë: vaj portokalli
Si ta Bëni
- Spërkatni një gotë gurësh me Chartreuse.
- Shtoni Jägermeister të ftohur dhe birrë rrënjë.
- Shtoni lugë akullore me vanilje në majë.
- Dash akullore me birrë birrë rrënjë.
- Shprehni një kthesë portokalli mbi krye dhe hidhni.
Recetë për mirësjellje: Jagermeister
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 148 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 35 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |