Kjo pulë e lehtë e brokolit është gatuar në përsosmëri në tenxhere të ngadalshëm.
Kombinimi i thjeshtë i gjoksit të pulës, brokolit dhe supës së kondensuar bën një darkë të mrekullueshme të përditshme. Shërbyer këtë pjatë flavorful mbi oriz të nxehtë gatuar ose makarona flokët engjëll.
Nëse ju pëlqen brokoli tuaj të freskët-tenderit, avull ajo ndjekur udhëzimet paketë dhe për të shërbyer atë së bashku me pulë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund / 10 1/2 ounces krem me supë brokoli
- 2 deri 3 paund gjysma e gjoksit të pulave (pa kocka, mund të përdoren të ngrira)
- 1 qese brokoli copëtuar (të ngrirë, 16 ounces)
- Kripë kosher, për shije
- Piper i zi terren
- 1 filxhan qumësht
Si ta Bëni
- Vendosni copat e pulave në tenxhere.
- Mbulo me brokoli të ngrirë dhe lugë krem me supë brokoli mbi të gjitha. Shtoni kripë dhe piper në shije.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 5-7 orë ose në të lartë për rreth 3 orë. Ëndrrat e palcës boneless do të jenë të thata në qoftë se gatuar shumë kohë, kështu që kontrolloni ato pas rreth 4 orë në të ulët ose 2 orë në të lartë.
- Shtoni qumështin rreth 45 minuta para se të bëhet, ose 30 minuta nëse gatuani lart.
- Shërbyer derdhur mbi oriz.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 696 |
| Fat i shëndoshë | 46 g |
| Fat i ngopur | 19 g |
| Fat i pangopur | 15 g |
| kolesteroli | 220 mg |
| sodium | 426 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 58 g |