La Vie En Rouge përkthehet në "Life in Red" dhe kjo nuk është vetëm një emër i përshtatshëm për ngjyrën e koktejit, por i përshtatshëm për shishe të edicionit të kufizuar të vitit 2009 të Grand Marnier, i cili është një dizajn shishe mahnitës.
Pije është një përzierje freskuese dhe e thjeshtë e boronicës dhe Grand Marnier , e shtuar me aromë të ëmbël dhe aromë të rozmarinës. Këto tre flavors vijnë së bashku për një koktej të lezetshëm pushimi që është i sigurtë se do të jetë i preferuar në çdo mbledhje të Krishtlindjeve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Grand Marnier
- 1 1/2 ounces presion të freskët
- Lëng boronicë (mund të zëvendësojë me lëng boronicë shishe)
- 1/2 ons
- lëng limoni të freskët
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
- Garnishes: freskët
- hala rozmarinë
Si ta Bëni
- Në një xhami të gjatë përzierës, përzierje 10-12 shishe me rozmarinë lehtë me shurup të thjeshtë.
- Shtoni përbërësit e mbetur pastaj shtoni akullin dhe dridheni fuqishëm .
- Silluni mbi akull të freskët në një gotë shkëmbinjsh me akull .
- Garnizoni me një copëz rozmarine.
Recetë mirësjellje: Grand Marnier
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 109 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |