Shegë Mimosas duken aq festive për Ditën e Shën Valentinit! Ata janë super të lehtë për të rrëmbyer së bashku dhe janë të shijshme dhe të shijshme.
Mimosas janë në thelb çdo lloj verë të gazuar me një lloj lëng frutash shtuar! Më tradicionale është shërbyer me lëng portokalli, por shumë lëngje të tjera kompliment verërat me gaz shumë bukur! Një bar mimozë është një mënyrë e bukur për të shërbyer shampanjë në një dush martesor ose mëngjes të veçantë. Është gjithashtu më e lirë se derdhja e syzeve të mëdha të flluska të shtrenjta! Provoni të ofroni disa lëngje të ndryshme si portokalli, shegë, musht i mollës ose kokrra të përziera! Mundësitë janë të pafundme!
Ata lehtë mund të bëhen jo-alkoolike duke shtuar seltzer. Shije vanili ose gëlqere shkon veçanërisht mirë me lëngun e shegës! Unë jam duke menduar baby dush pije ??
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pint lëng shegë
- 1 verë me gaz shishe
- Dekoroj: farat e shegës
Si ta Bëni
- Kombinoje lëngun e shegës dhe verën me gaz në një shtambë të madhe.
- Derdhni përzierjen në gota të shampanjës dhe zbukurojeni me farat e shegës.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 52 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 7 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |