Burning Bush është një spin-off i Toddy -së gjithnjë e aq popullore. Pije e nxehtë u krijua nga Jim Meehan, një mikolog i New York City në PDT dhe Pegu Club. Ndërsa receta bën thirrje për Bushmills Original Irish Whisky, është gjithashtu e preferueshme me përzierjet e tyre më të butë si Black Bush dhe (për një pije luksoze), 1608 vjetorin e mbushjes.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Bushmills Original Irish Whiskey
- 1 ons mjaltë
- 3 ounces ujë (nxehtë)
- garniturë:
- pykë limoni
Si ta Bëni
- Vendosni pykë limoni në gotë verë ose qelqi kafeje irlandeze .
- Hidh uiski dhe mjaltë mbi limon.
- Plotësoni me ujë.
- Ndajeni mirë .
Recetë mirësjellje: Bushmills irlandez whisky
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 208 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |