Ju do të gjeni Mine Gold të jetë një nga pije më intrigues lowball në dispozicion. Fillon me një përzierje të Scotch (unë rekomandoj një skuadër të përzier, të tillë si Famous Grouse ose Chivas Regal), Galliano dhe sheri për një bazë gjysmë të ëmbël, të pasur dhe pak bimor. Veza dhe lëngja e lëngjeve lidhin këto tre flavors, dhe limonada e lartë sjell në një anë të lehta, duke e transformuar pije në një qetësues freskues. Kjo është një nga ato kokteje që janë universale për shumicën e rasteve dhe çdo sezon.
Çfarë do t'ju nevojitet
- Uiski 1/2 Scotch whiskey
- 1/2 ons
- Galliano liker
- 1/2 ons
- sherry e ëmbël
- 1 tsp
- E bardha e vezes
- 1 ons
- lëng i freskët i limonit
- 1 ons
- limonadë
- Fetë portokalli dhe
- qershi per garnituren
Si ta Bëni
- Derdhni uiski, likeri, sheri, vezë të bardhë dhe lëng limoni në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Zgarë në një xhami të ftohtë të modës së vjetër të mbushur me akull.
- Top me limonadë.
- Dekoroj me një fetë portokalli dhe flamurin e qershisë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 200 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 3 g |