Uiski kanadez kombinon me curaçao portokalli, limon, dhe një aluzion të hidhur për të krijuar një koktej kanadez. Është një zgjerim i thjeshtë i projektuar për të shijuar profilin e një uiski të mirë të përzier.
Gëzoni këtë recetë? Për të kaluar gjërat, thjesht hidhni lëng limoni për të krijuar një koktej Marlene Dietrich.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces Uiski kanadez
- 1/2 ons
- trajtim i portokallit
- 1/2 ons
- lëng limoni
- 1 lugë çaji
- shurup i thjeshtë (opsional)
- Dash i
- Angostura bitters
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 178 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |